Blog o dobrych książkach

Blog o dobrych książkach – czytanie książek to cała masa korzyści. Regularne czytanie poprawia wyobraźnię, poszerza zasób słownictwa i pozwala oderwać się od rzeczywistości. Aktualnie w Internecie można znaleźć wiele blogów o dobrych książkach, które pozwalają na poznanie wielu interesujących książek jak i ciekawostek odnośnie autorów.

Wielu ludzi nie potrafi żyć bez czytania książek, ponieważ są one odskocznią od rzeczywistości i pozwalają zapoznać się z różnymi ciekawymi historiami albo pełnią funkcję dydaktyczną czy motywacyjną. Książki mogą bardzo dużo wnieść do życia, a często wybór książek staje się problemem. Z pomocą przychodzą blogi o dobrych książkach, na które warto wchodzić.

Dlaczego warto czytać blogi o dobrych książkach?

Na blogach o dobrych książkach można wbrew pozorom znaleźć nie tylko recenzje o ciekawych pozycjach literaturowych. Owszem, jest to główna korzyść z czytania blogów o tematyce literackiej. Zazwyczaj na takich blogach znajdziemy sporo nowości literackich, dokładne recenzje i porównania wielu książek. Zdarza się jednak, że na blogach o tematyce książkowej możemy również znaleźć różne konkursy, w których do wygrania są oczywiście książki albo gadżety takie jak zakładki itp.

Dzięki ciekawym recenzjom na blogach książkowych można trafić na interesujące pozycje bez chodzenia po księgarniach i przeglądania setek okładek. Czytanie blogów o dobrych książkach pozwala na wybranie ciekawych książek bez wychodzenia z domu. Dzięki porównaniom książek możemy natomiast upewnić się, która pozycja jest warta uwagi, a która nie. Czytanie blogów o dobrych książkach pozwala miło spędzać czas na poznawaniu nowych pozycji literaturowych i dzieleniu się swoimi opiniami w komentarzach.

Z jakiego powodu czytanie blogów to dobry pomysł?

Czytając blogi, nie tylko o tematyce książkowej, można przede wszystkim pogłębić swoją wiedzę na konkretny temat. Można czytać o rzeczach, które są dla nas interesujące i ciekawe i pozwalają oderwać się od szarej rzeczywistości. Dla niektórych ciekawe są blogi o literaturze, a dla innych – o kosmetykach. Blogi także uczą, ponieważ bardzo często na blogach można znaleźć poradniki, a w przypadku blogów o tematyce książkowej – polecenia książek z różnymi poradami, albo książek o tym, jak nauczyć się samemu programowania czy pisania tekstów pod SEO. Blogi również inspirują i pozwalają nawet na stworzenie własnego bloga w oparciu o wskazówki.

Blogi o dobrych książkach zachęcają do przemyśleń odnośnie danej historii albo interesującego tematu poruszonego w danej książce. Przykładem są książki psychologiczne, często polecane na wielu blogach o tematyce literackiej. Blogi mogą również stanowić motywację, zwłaszcza jeśli są to blogi odnośnie odchudzania. Na blogach o książkach zmotywować się natomiast można dzięki poleceniu książek odnośnie wprowadzenia zdrowej diety lub sposobów na szybkie zgubienie wagi. Co jeszcze dają nam blogi? Blogi pozwalają oczywiście miło spędzać czas i są sposobem na odpoczynek oraz chwilę dla siebie. Można wielokrotnie stracić poczucie czasu, czytając recenzje o dobrych książkach.

Zobacz koniecznie :

 

Co daje czytanie książek?

Jak już wspomnieliśmy, czytanie książek przynosi wiele korzyści. Największą zaletą czytania książek jest oderwanie się od rzeczywistości. Podczas czytania w naszej głowie pojawiają się obrazy i wyobrażenia pasujące do danych momentów opisywanych przez autora czy opisów postaci. Dzięki wyobraźni możemy nadać bohaterom oraz miejscom wyjątkowego charakteru, a wraz z większą ilością czytanych książek taka umiejętność jest coraz bardziej rozwinięta. Książki poprawiają również koncentrację, co jest istotne zwłaszcza dla osób mających problemy ze skupieniem uwagi. Dobra książka potrafi całkowicie pochłonąć naszą uwagę, dzięki czemu wyuczamy umiejętność skupiania się na mniej interesujących czynnościach.

Blog o dobrych książkach
Blog o dobrych książkach

Czytanie książek pozwala również redukować stres, zwłaszcza jeżeli lektura ma ciekawą fabułę i akcję odbywającą się w fascynujących krainach. Im bardziej porywający bohaterzy czy sensacyjne zdarzenia. Książki pozwalają się zrelaksować i można je wszędzie ze sobą zabrać, zarówno jeśli posiadamy je w wersji papierowej, jak i w formie czytnika e-book. Książki pozwalają również na wzbogacenie zasobu słów oraz naukę języka obcego, jeśli czytamy książki obcojęzyczne, nawet te najprostsze, czyli bajki dla dzieci. Wzbogacony zasób słów to korzyść nie tylko w życiu codziennym, ale także w pracy. Dzięki temu rozmowy ze znajomymi będą ciekawsze, a my będziemy postrzegani jako oczytani i mądrzy.

Dzięki słowom zaczerpniętym z książek można też z większą łatwością grać w popularne scrabble czy rozwiązywać trudne krzyżówki. Wzbogacony zasób słów poprawia komunikację z innymi ludźmi. Ponadto książki pogłębiają naszą wiedzę, niezależnie, z jakiego pochodzą gatunku. Przykładowo, książki z gatunku true crime pozwalają na poszerzenie swojej wiedzy odnośnie miejsc różnych zabójstw i charakterystyki różnych morderców. Jeśli nas dana tematyka interesuje to warto zdecydować się na czytanie książek z danej tematyki.

Literacki GPS – blog literacki
ul. Giuseppe Garibaldiego 4/203
04-078 Warszawa
604 810 444
www.literackigps.pl