Piękne i zadbane dłonie dzięki lakierom hybrydowym

Piękne i zadbane dłonie dzięki lakierom hybrydowym – w dzisiejszych czasach piękne i zadbane dłonie z wypielęgnowany paznokciami to wizytówka niemal każdej kobiety. Dzięki wystylizowanym paznokciom kobiece dłonie mogą zyskać o wiele smuklejszego kształtu i bardziej subtelnego wyrazu, a nie do końca zgrabne palce staną się wizualnie dłuższe i szczuplejsze. 

Kolor paznokci bardzo często jest także odzwierciedleniem naszego temperamentu i osobowości, oraz aktualnego nastroju. Powiada się, iż w dzisiejszych czasach nic tak doskonale nie poprawi naszego samopoczucia jak wizyta u stylistki paznokci czy rzęs!

Metody stylizacji paznokci

Nie wszystkie z nas matka natura obdarzyła zdrowymi i mocnymi paznokciami, które byłyby jednocześnie odporne za złamania, czy wszelkiego rodzaju mechaniczne uszkodzenia na jakie narażone jesteśmy każdego dnia podczas wykonywania codziennych czynności domowych, bądź też zawodowych.

Na szczęście obecna kosmetologia oferuje nam szeroką gamę metod stylizacji paznokci, dzięki którym nasze nawet bardzo kiepskiej kondycji paznokcie staną się prawdziwą ozdobą całego wizerunku.

Panie bardzo często decydują się na przedłużanie paznokci, dzięki czemu wszystkie one staną się jednakowej długości oraz zyskają piękny kształt. Następnie paznokcie pokrywane są kolorem, a w niektórych przypadkach także dekorowane za pomocą finezyjnych zdobień. Wszystko w zależności od indywidualnych preferencji i gustu klientki.

To jaką metodę przedłużania i stylizacji paznokci wybierzemy zależy od indywidualnych preferencji oraz stanu płytki paznokcia. Do najbardziej popularnych możemy zaliczyć :

* lakiery hybrydowe – dzięki którym uzyskamy bardzo subtelny i naturalny efekt pomalowanych paznokci, który – co bardzo istotne – utrzymuje się nawet do trzech tygodni. Metoda ta jest właściwie bezinwazyjna, co oznacza, iż nie narusza ona naturalnej płytki paznokci i nie niszczy jej. Dzięki zastosowaniu lakierów hybrydowych na naturalne paznokcie, stają się one delikatnie utwardzone – co w doskonały sposób zabezpiecza je przed uszkodzeniami mechanicznymi – takimi jak złamania, czy pęknięcia.

* żel – to jedna z pierwszych metod przedłużania i stylizacji paznokci. Początkowo stylistki przedłużyły naturalne paznokcie klientek – przyklejając do ich naturalnej płytki plastikowe tipsy, a następnie opiłowując je tak, aby ich powierzchnia zrównała się z naturalnym paznokciem. Całość zostawała idealnie odtłuszczona za pomocą specjalnych preparatów. Następnie na tak przedłużone paznokcie nakładam kilka warstw żelu i utwardzano je w specjalnej lampie UV. Na koniec nadawano paznokciom pożądanego kształtu opiłowując je zgodnie z życzeniem klientki. Dziś coraz częściej zamiast plastikowych tipsów stosuje się specjalną formę i nadlewa, dzięki niej paznokcie za pomocą żelu oraz lampy. Metoda ta jest dedykowana szczególnie tym Paniom, które chcą przedłużyć swoje paznokcie i mocno utwardzić. Ostrożnie podejść do niej powinny osoby o słabej płytce ze skłonnością do łamania się paznokci.

* akryl – paznokcie przedłużane i stylizowane za pomocą akrylu są najtwardsze, a cały efekt utrzymuje się bardzo długo. Niestety metoda ta nie jest zalecana kobietom w ciąży oraz karmiącym gdyż substancje zawarte w akrylu często zawierają składniki negatywnie wpływające na drogi oddechowe o działaniu drażniącym.

Piękne i zadbane paznokcie, które możesz zrobić sama – to możliwe!

Piękne i zadbane dłonie dzięki lakierom hybrydowym
Piękne i zadbane dłonie dzięki lakierom hybrydowym

Bywa, iż z zazdrością patrzymy na wypielęgnowane i wystylizowane paznokcie swoich koleżanek.  Wizja długiego oczekiwania na wizytę w salonie oraz spędzenia kilku godzin w tej samej pozycji podczas wykonywania zabiegu sprawia jednak, że same wciąż ze wstydem ukrywamy swoje asymetryczne i poobgryzane paznokcie w rękawach długich bluz, czy wyciąganych swetrów.

Czasem nasz budżet nie pozwala nam na wizytę w salonie co trzy tygodnie. Inne z nas – z kolei nie dysponują tak dużą ilością wolnego czasu. Na szczęście obecnie coraz więcej Pań decyduje się  na zainwestowanie w lakiery hybrydowe oraz lampę UV. Koszt całego zestawu do wykonywania profesjonalnego manicure hybrydowego oscyluje w granicach około dwustu złotych.  Zaopatrując się w profesjonalną lampę UV oraz lakiery hybrydowe – bardzo szybko i samodzielnie możemy stać się posiadaczkami pięknych i zadbanych paznokci.

Jak w odpowiedni sposób nakładać lakiery hybrydowe?

Wiele z nas obawia się, iż nie posiada odpowiednich zdolności manualnych do tego, aby samodzielnie wykonać manicure hybrydowy. Nic bardziej mylnego. Tak naprawdę nie potrzebujemy do tego celu wyjątkowych zdolności manualnych oraz predyspozycji.

Wystarczy nam lampa, lakiery hybrydowe, top który nakładamy bezpośrednio przed pokryciem paznokci lakierem hybrydowym, bloczek polerski, pilniczek oraz odtłuszczacz.

Przed przystąpieniem do pracy dobrze jest pozbyć się wszelkich nieestetycznych skórek wokół paznokci, a następnie opiłować i wyrównać wszystkie z nich po pożądanego kształtu. Kolejnym krokiem jest zmatowienie naturalnej płytki specjalnym bloczkiem polerskim oraz odtłuszczenie jej, dzięki czemu lakier hybrydowy nie będzie odpryskiwać ani gromadzić pod swoją powierzchnią powietrza. Następnie malujemy paznokcie specjalnym topem i wkładamy na kilkadziesiąt sekund do lampy.

Na tak przygotowane paznokcie nakładamy około trzech warstw lakieru hybrydowego – każdą z nich susząc dokładnie pod lampą. Jeśli jesteśmy fanami połysku – na koniec możemy użyć specjalnego nabłyszczacza, który również utrwalamy pod lampą do momentu aż powierzchnia paznokci stanie się całkowicie sucha.