Bariery mikrofalowe do ochrony zewnętrznej – ochrona zewnętrzna budynków wymaga zastosowania specjalnych środków technicznych, których zadaniem jest zapewnienie prawidłowego działania w warunkach otoczenia poza monitorowanym pomieszczeniem. Wśród oferowanych na rynku urządzeń należy wyróżnić barierę mikrofalową do ochrony zewnętrznej.
Bariery mikrofalowe do ochrony na zewnątrz
Do najciekawszych rozwiązań należą bariery mikrofalowe, które identyfikują intruzów na podstawie zjawiska tłumienia energii kierowanej przez wiązki promieniowania elektromagnetycznego w zakresie częstotliwości promieniowania optycznego. Bariera ta składa się głównie z dwóch elementów: nadajnika emitującego promieniowanie oraz odbiornika. Każdy typ bariery podczerwieni działa na innej długości fali.
Obecność barier mikrofalowych w systemie alarmowym skutecznie zwiększa bezpieczeństwo obiektu. Emitowane mikrofale odbijają się od trafionych obiektów i wracają do odbiornika. Jeśli poruszający się obiekt znajdzie się w zasięgu czujnika, częstotliwość fali zmienia się, a czujnik wysyła informację o intruzie do centrali alarmowej. Detektor ten należy do grupy dwupozycyjnych urządzeń do kontroli wiązką radiową. Detektor działa poprzez tworzenie pola w przestrzeni między nadajnikiem a odbiornikiem, tworząc trójwymiarowy obszar detekcji. Czujka zapewnia ciągłą, całodobową pracę i zachowuje swoje właściwości w temperaturze otoczenia.
- system wizualizacji procesów przemysłowych https://rcse.pl/ochrona-obrazow-i-dziel-sztuki-2/
- systemy wizualizacji procesów przemysłowych https://rcse.pl/systemy-wizualizacji/
- czujki zewnętrzne https://rcse.pl/varya-perimeter/
Gdzie stosuje się bariery mikrofalowe do ochrony zewnętrznej?
Bariery mikrofalowe tworzą dla danego miejsca strefę ochronną, niezauważalną dla potencjalnych intruzów. System jest w stanie w krótkim czasie wykryć, czy na dany obszar wkroczyła osoba niepowołana. Bariery mikrofalowe stosowane są do ochrony zewnętrznej posesji prywatnych i zakładów produkcyjnych oraz niewielkich pomieszczeń firmowych. Można je wykorzystać na wiele sposobów. Obecnie na rynku dostępne są bariery mikrofalowe o różnym zasięgu (do setek metrów) i różnym stopniu skomplikowania. Gdzie można zastosować model o mniejszym zasięgu? Oczywiście na tarasach, bramach, murach i małych posesjach. System sprawdza się, gdy włamywacz chce dostać się do budynku przez okno.
Gdzie można zastosować zaawansowane bariery mikrofalowe? W tym przypadku systemy ochrony zewnętrznej stosowane są w więzieniach, na lotniskach, w dużych fabrykach i rafineriach ropy naftowej. Systemy takie stosowane są również w wojskach, centrach handlowych oraz do ochrony korytarzy, rusztowań i tuneli.
Jak działa zewnętrzna ochronna bariera mikrofalowa?
Działanie barier mikrofalowych do ochrony zewnętrznej nie jest tak skomplikowane. Polega na wykorzystaniu mikrofal o wysokiej częstotliwości do wygenerowania wiązki elektromagnetycznej, która jest następnie przesyłana z nadajnika do odbiornika. Tworzy to bardzo wrażliwe sanktuarium niewidoczne dla ludzi. Co się stanie, gdy odbiornik odbierze sygnał, który ma inne właściwości niż sygnał nadawany przez nadajnik? Od początku był dokładnie analizowany. Jeśli przyczyną jest coś innego niż ruch zwierząt, pogoda lub rośliny, wyzwalany jest alarm, analogowy lub cyfrowy.
Jak odróżnić aktywność zwierząt lub warunki pogodowe od wtargnięcia?
Przyczyniają się do tego nowoczesne algorytmy przetwarzania sygnału zawarte w barierze mikrofalowej. Ten rodzaj zewnętrznego systemu ochrony jest odporny na różne manipulacje z zewnątrz. Producenci barier mikrofalowych zalecają ich montaż do zewnętrznej ochrony mieszkań, domów prywatnych, dachów, ścian oraz przedsiębiorstw wszystkich branż. W każdym przypadku system powiadamia o próbie wejścia na chroniony obszar. Bariery mikrofalowe umożliwiają identyfikację intruzów lub fałszywych alarmów.
Bariery mikrofalowe do ochrony zewnętrznej:
- Wysoka odporność na zakłócenia.
- Dostosuj wykrywacz do terenu ze względu na dostępne poprawki.
- Detektor pracuje stabilnie pod wpływem silnego pola elektromagnetycznego.
- Pozwala wykryć poruszających się, pełzających intruzów.
- Prostota i niezawodność w punkcie połączenia.
- Może być podłączony do różnych paneli bezpieczeństwa.
Detektor zapewnia powiadomienia o alertach, gdy:
- Osoba wchodzi w obszar wykrywania.
- Napięcie zasilania jest niższe niż normalnie.
- Utrata zarówno napięcia sieciowego, jak i zasilania awaryjnego.
- Spróbuj otworzyć obudowę.
- Spróbuj osłonić jednostkę detektora odbiornika.
- Spróbuj rozebrać wykrywacz.
- Awaria jednostki detektora.
Co decyduje o asortymencie zewnętrznych ochronnych barier mikrofalowych? https://www.mabo.info.pl/jak-dzialaja-detektory-mikrofalowe/ Zależy to od wielu czynników: odległości między urządzeniami, rodzaju i zasięgu anteny, czułości systemu bezpieczeństwa. Nie można sfałszować urządzenia, ponieważ wszystkie działania mające na celu obejście czujki lub czujnika ruchu są natychmiast wykrywane i przesyłane do systemu. Ta innowacyjna konstrukcja umożliwia również wychwytywanie innych prób włamań lub manipulacji. Detektory reagują, gdy wykryją anomalie w postaci przeniesień, które mają na celu zniszczenie lub otwarcie urządzenia.