Naturalny peeling do twarzy – jak go wykonać? Każda osoba powinna regularnie oczyszczać swoją skórę co najmniej raz w tygodniu w sposób dogłębny, tak aby pozbyć się z twarzy toksyn, brudu, bakterii oraz martwego naskórka. Czy jednak aby dokładnie oczyścić skórę, konieczna jest wizyta w gabinecie kosmetologicznym bądź zakup profesjonalnych kosmetyków? Nic bardziej mylnego!
Można wykonać samodzielnie naturalny peeling do twarzy, używając do tego celu łatwo dostępnych produktów. W niniejszym tekście przedstawiamy najpopularniejsze naturalne peelingi do twarzy, które możemy wykonać w domowym zaciszu. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią!
Dlaczego wykonywanie peelingu do twarzy jest ważne?
Regularne wykonywanie peelingu do twarzy pozwala cieszyć się gładką i promienną cerą, ponieważ pozwala na pozbycie się zrogowaciałego naskórka. Ponadto, peeling wspomaga regenerację skóry i przyczynia się do lepszego wchłaniania substancji odżywczych np. z kremów czy olejków różnego typu. Naturalny peeling do twarzy warto wykonywać przede wszystkim przed opalaniem, ponieważ pozwoli to cieszyć się równomierną opalenizną, bez plam oraz przebarwień.
Warto jednak pamiętać, że nie powinno się wykonywać peelingu (nawet naturalnego!) codziennie, ponieważ może to przyczynić się do znacznego przesuszenia oraz podrażnienia skóry. Peeling zaleca się wykonywać do 2 raz w tygodniu. Aby cieszyć się zdrową skórą warto jednak pamiętać o nakładaniu odpowiednich kremów i tonizowaniu skóry twarzy.
Naturalny peeling do twarzy z kawy
Najpopularniejszy naturalny peeling do twarzy to peeling wykonywany z kawy. Peeling na bazie kawy nie tylko ładnie pachnie, ale też pobudza i podnosi poziom energii, ponieważ zawarta w niej kofeina wnika przez skórę do krwioobiegu w niewielkim stopniu. Jak przyrządzić naturalny peeling z kawy? Oczywistym jest, iż naturalny peeling kawowy nie może być wykonywany z kawy rozpuszczalnej. Do przyrządzenia takiego peelingu stosuje się zmieloną kawę bądź fusy oraz dodatek olejku bądź ulubionego żelu do twarzy. Jeśli chodzi o proporcje, to konsystencja peelingu powinna być papkowata. Wykonując taki peeling należy omijać okolice oczu i ust.
Cukrowy peeling do twarzy
Peeling do twarzy na bazie cukru jest mniej popularny od wspomnianego już wyżej peelingu z kawy. Jest on jednak mniej wymagający i zdecydowanie łatwiejszy do wykonania, ponieważ saszetkę z cukrem możemy dostać nawet na wyjeździe służbowym czy na wakacjach za granicą. Jest to zatem peeling naturalny idealny dla osób, które cenią sobie oszczędność czasu. Z czym jednak połączyć cukier? Jeżeli mamy suchą skórę, najlepiej jest połączyć cukier z dodatkiem olejku, jeśli natomiast mamy skórę tłustą lub normalną można skorzystać z dobrego żelu do mycia twarzy. Dodatek olejku nawilży jednak dodatkowo skórę i ją zmiękczy.
Naturalny peeling do twarzy z cynamonem
Tego rodzaju peeling jest wyjątkowo skuteczny przy suchej skórze. Wystarczy, że będziemy postępować według następującej instrukcji. Należy wymieszać 4 łyżeczki cukru z 1/4 łyżeczki cynamonu. Pomału dolewamy oliwę, aby uzyskać gładką masę wyróżniającą się płynną konsystencją. Peeling sprawi, że sucha skóra zostanie ukojona, zmiękczona, a my będziemy odczuwać łagodny zapach cynamonu. W omawianym typie peelingu znajdziemy także aldehydy i kwas cynamonowy, które wyróżniają się wyjątkowo silnym działaniem o charakterze antybakteryjnym. Jest to wyjątkowo skuteczny domowy peeling do twarzy trądzikowej. Dzięki niemu cera zostanie rozjaśniona i podrażnienia zostaną złagodzone. Dodatkowo, jest on także pomocny w walce z bakteriami. Z racji tego, iż skóra trądzikowa jest wymagająca, zachęcamy, by w pierwszej kolejności dokładnie przetestować peeling na swojej skórze. W przypadku, gdy skóra dobrze go przyjmie, nie będzie żadnych przeciwwskazań ku temu, by stosować go regularnie.
Naturalny peeling do twarzy – co jeszcze warto wiedzieć?
Peelingi do twarzy wykonywane samodzielnie są powszechnie stosowane, jednakże nie każdy wie, że z pomocą naturalnych składników można też wykonać peeling wykazujący podobne właściwości do peelingu enzymatycznego wykonywanego w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Jak zatem zrobić taki peeling? Wystarczy użyć sody oczyszczonej, miodu oraz cytryny w proporcjach 3:2:1. Taki peeling pomaga nie tylko odblokować pory oraz oczyścić skórę, ale też działa antybakteryjnie oraz ściągająco. Istotne jest jednak przed wykonaniem takiego peelingu upewnienie się, iż nie wywołuje on podrażnień na naszej skórze.
Naturalny peeling do twarzy nie dorównuje specjalistycznym kosmetykom, jednak ma wiele plusów. Przede wszystkim jest prosty w wykonaniu, tani oraz ekologiczny, ponieważ nie wykorzystuje drobinek wykonanych z tworzywa sztucznego co często ma miejsce w przypadku drogeryjnych peelingów do twarzy. Warto zatem regularnie wykonywać naturalne peelingi do twarzy. Przed wykonaniem naturalnego peelingu powinno się zmyć makijaż z pomocą olejku lub płynu micelarnego. Peeling do twarzy powinno zmywać się używając do tego celu letniej wody, nie gorącej ani zimnej.