Filtry do przemysłu

Obecnie branża oczyszczania powietrza produkuje wysokowydajne filtry do przemysłu do dokładnego filtrowania mas powietrza. Urządzenia te są częścią systemu filtracji pomieszczeń o najwyższych standardach czystości. Są to zwłaszcza firmy spożywcze, chemiczne, farmaceutyczne i mikroelektroniczne.

Element filtrujący ma długą żywotność, a pod koniec okresu użytkowania można go łatwo wymienić na nowy element filtrujący bez demontażu całego systemu. Filtry przemysłowe są wytrzymałe mechanicznie, zapewniają precyzyjne czyszczenie i skutecznie zatrzymują drobne cząsteczki brudu.

Przemysł chemiczny

Filtry do przemysłu
Filtry do przemysłu

Przemysł chemiczny jest ważną dziedziną rozwoju gospodarczego. Podobnie jak w przypadku wszystkich procesów filtracji, filtry powietrza dla przemysłu chemicznego powinny być najwyższej jakości i zapewniać najwyższą wydajność. Wiadomo, że filtracja w procesach chemicznych stwarza większe potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Procesy w przemyśle chemicznym powodują powstawanie pyłów i uwalnianie innych substancji szkodliwych dla środowiska i zdrowia ludzi. Filtry powietrza dla przemysłu chemicznego ograniczają te emisje i skutecznie oczyszczają powietrze z wielu zanieczyszczeń. Przedsiębiorcy mogą kupić od producentów filtry powietrza kieszeniowe lub kanałowe do wentylacji i klimatyzacji, są to systemy odpylania i materiały filtracyjne.

Worki filtracyjne znajdują zastosowanie w przemyśle chemicznym, choć w większości przypadków stosowane są filtry kasetowe lub workowe o najwyższej skuteczności IAQ. Zbieranie i przetwarzanie surowców nieuchronnie generuje pył, zwłaszcza w przemysłowych pulweryzatorach. Materiał filtra przeciwpyłowego zapobiega przedostawaniu się nawet najmniejszych cząstek do powietrza. Operacje pakowania i przeładunku surowców zawsze wiążą się z powstawaniem pyłu.

Filtry workowe i kasetowe do przemysłowego oczyszczania powietrza

Filtry workowe składają się z ramy wykonanej ze stali ocynkowanej lub tworzywa sztucznego oraz materiału filtrującego. Worki filtracyjne są podzielone na pojedyncze kanały i zgrzewane termicznie, aby zapewnić całkowite uszczelnienie. Wybierz rozmiar tak, aby powietrze było równomiernie rozprowadzone na całej powierzchni przepływu filtra. Dynamicznie wyważona konstrukcja kieszeni zapewnia wysoką wydajność powietrza i minimalne opory przepływu. Specjalny kształt worków pozwala nadmuchać je bez dotykania, kurz gromadzi się na całej powierzchni worków, optymalnie wykorzystany jest każdy centymetr kwadratowy materiału filtracyjnego. Przemysłowe filtry kasetowe znajdują zastosowanie w klimatyzacji i wentylacji, idealnie nadają się do oczyszczania powietrza w trudnych warunkach np. w przemyśle chemicznym. Mogą być stosowane do filtracji dokładnej i wstępnej. Dotyczą kategorii od EU1 do EU9.

Filtry elektrowni do oczyszczania powietrza

Filtry przemysłowe, czyli elektrociepłownie i inne elektrownie, to obowiązkowe wyposażenie. Są one specjalnie zaprojektowane do dokładnego oczyszczania powietrza z nagromadzonego pyłu. W tym celu worki filtracyjne i elementy filtrujące są aktywnie wykorzystywane w kompleksowych oczyszczalniach powietrza zainstalowanych w nowoczesnych elektrowniach.

Jakie są filtry przemysłowe stosowane w elektrowniach?

Elektrownie nazywane są obiektami reżimów specjalnych, są to zespoły budynków i obiektów wyposażonych w specjalny sprzęt i urządzenia do wytwarzania energii elektrycznej. Zaliczają się one do kategorii podwyższonego ryzyka, dlatego wszystkie pomieszczenia wewnętrzne muszą być nie tylko skutecznie wentylowane, ale również wyposażone w odpylacze. Aby sprostać stawianym im wymaganiom, zwykłe elektrownie wyposaża się w specjalne systemy wentylacyjne. Ich głównym elementem roboczym jest filtr oczyszczający powietrze. Działa jako dodatkowa ochrona przed zanieczyszczeniem i zbliżającą się korozją.

Typy i modele

Charakterystyczną cechą jest obecność wielu etapów filtracji powietrza:

  • Zgrubne czyszczenie. Służy do tego model klasy EU4. Stopień oczyszczania powietrza sięga 85%.
  • Dokładnie czyste. Miniatura klasy EU7 to zapewnia.
  • Bardzo dokładne sprzątanie. Osiąga się to dzięki zastosowaniu wysokowydajnych filtrów klasy EU8, EU9.
  • Stopień oczyszczenia powietrza wynosi aż 95%.
  • Koszt elementów filtrujących będzie zależał od ich rodzaju, oceny filtra i rozmiaru.

Zalety filtrów dla energetyki

Filtry powietrza dla elektrowni, w tym filtry workowe i kasetowe, mają wiele niezaprzeczalnych zalet, dzięki czemu cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem i popularnością.

Ich zalety to:

  • Wysokie oczyszczanie powietrza z potencjalnie szkodliwych cząstek.
  • Zmniejsza koszty energii poprzez łagodzenie spadku ciśnienia w przepływie powietrza.
  • Zdolny do wytrzymania imponujących obciążeń mechanicznych.
  • Długa żywotność bez utraty oryginalnej wydajności.

Dlaczego potrzebujesz filtra powietrza?

Elektrownia to złożone przedsiębiorstwo składające się z kompleksu budynków, urządzeń i komunikacji, którego działania mają na celu wytwarzanie energii elektrycznej. W zdecydowanej większości działalność takich przedsiębiorstw przemysłowych jest nierozerwalnie związana z wytwarzaniem produktów ubocznych, zwłaszcza gazów i pyłów, które są szkodliwe dla ludzi i środowiska. Biorąc pod uwagę specyfikę firmy i wymagania dotyczące czystości powietrza w niej, filtr jest wykonywany na zamówienie.