Dieta po założeniu balonu żołądkowego

Dieta po założeniu balonu żołądkowego – coraz więcej osób nie widzi już żadnego innego, skutecznego wyjścia… Masz od dłuższego czasu kłopoty z nadprogramowymi kilogramami, których żadnym sposobem jeszcze nie udało się okiełznać? Nierzadko balony żołądkowe to ostatnia deska ratunku. Co warto wiedzieć na temat takiej formy leczenia? Jakie rezultaty są możliwe do osiągnięcia? Dużą część dzisiejszego artykułu poświęcimy też diecie, która jest wymagana, by konsekwentnie i zarazem bezpiecznie kroczyć do ustalonych celów.

Balony żołądkowe: czym charakteryzuje się ta metoda leczenia otyłości?

Statystyki pokazują, że coraz więcej Polaków wybiera to rozwiązanie. Niekiedy inne formy nie przynoszą bowiem oczekiwanych rezultatów. Zazwyczaj dzieje się tak, że osoby mające kłopoty z otyłością zaczynają od stosowania rozmaitych diet (niektóre, o zgrozo, wprowadzają sobie samodzielnie do menu), czy zażywania większej ilości ruchu itd. Nie zawsze można jednak liczyć na dobre efekty. Poza tym w stosunkowo krótkim czasie. Warto dodać, że balony żołądkowe http://allurionbalon.pl/ są przede wszystkim polecane dorosłym osobom (jednym z bezwzględnych warunków jest minimum 18 lat), w przypadku których wskaźnik BMI jest relatywnie wysoki (i wynosi nawet co najmniej 30; wszystko jednak zależy tutaj od konkretnej placówki medycznej). Taka metoda jest zasadniczo bardzo efektywna. Polega ona na tym, że wprowadzone do organizmu balony żołądkowe mają za zadanie „blokować” uczucie głodu. Dzięki tym rozwiązaniom Pacjenci jedzą mniej i o wiele szybciej osiągają uczucie pełności oraz sytości. A mniejsza dawka spożywanych kalorii prowadzi do gubienia zbędnych kilogramów. Oczywiście, ważne jest to, że balony żołądkowe są nie tylko skuteczne, ale także dodatkowo bardzo bezpieczne. Innymi słowy, nie powodują żadnych skutków ubocznych. To oczywiście przekonuje coraz więcej osób do wyboru takich nowoczesnych rozwiązań.

Na jakie efekty można liczyć?

Dieta po założeniu balonu żołądkowego
Dieta po założeniu balonu żołądkowego

Jednym z filarów tej metody leczenia otyłości jest efektywność. Jak to jednak wygląda w praktyce? Ile rzeczywiście można zrzucić kilogramów? Oczywiście, na to pytanie nie można niestety udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko bowiem zależy minimum od kilku zmiennych. Na pewno bardzo ważne jest podejście samego Pacjenta do tego zagadnienia. Bo to nie jest tak, że dana osoba zastosuje balony żołądkowe, a potem będzie mogła jeść, co tylko zechce. Liczy się odpowiednia dieta, która zostanie zasugerowana przez lekarza prowadzącego. Dobrze byłoby zasadniczo zgłosić się do profesjonalnego dietetyka, by wszystko zostało właściwie ułożone oraz zbilansowane. Nie obejdzie się również bez ruchu na świeżym powietrzu. Nawet zwykłe spacery mogą przynieść wiele korzyści. Liczy się to, by były one systematyczne. Eksperci zalecają, by dziennie robić około minimum 8000 kroków. Warto zatem ściągnąć sobie aplikację mobilną na telefon i konsekwentnie realizować ten cel. Eksperci podkreślają, że w ciągu kilku miesięcy można zrzucić (dzięki zastosowaniu balonów żołądkowych) nawet kilkanaście kilogramów. Niektóre akcesoria tego typu są stosowane przez 12 miesięcy. Jeśli Pacjent w tym okresie będzie się dobrze prowadził, to może schudnąć nawet kilkadziesiąt kilogramów!

Zobacz koniecznie:

Co jeść w pierwszej dobie po zastosowaniu balona żołądkowego?

Aby można było liczyć na tak spektakularne efekty, należy współpracować ze swoim lekarzem prowadzącym. Nie da się ukryć, że balony żołądkowe to jedno. Najważniejsze zadania koniec końców i tak należą do samych Pacjentów. Warto zaznaczyć, że istotne jest m.in. to, co dana osoba będzie spożywała w pierwszej dobie po wykonaniu zabiegu. Oczywiście, lekarze sugerują optymalne rozwiązania. Należy się do nich potem stosować w praktyce. Chodzi tutaj nie tylko o to, by udanie rozpocząć proces odchudzania i powrotu do dawnej formy. Liczy się także własne bezpieczeństwo. Eksperci zaznaczają, że w ciągu 24 godzin od momentu wykonania zabiegu należy spożywać jedynie relatywnie chłodne napoje. Wszystko po to, by balony żołądkowe mogły swobodnie przyzwyczaić się do obecności w nowym miejscu. Nie należy zatem niczego jeść. Zabronione jest także spożywanie relatywnie gorących dań, czy napojów. Co jeszcze jest ważne? W czasie pierwszej doby najlepiej byłoby spożywać letnie napoje w dość ograniczonych ilościach.

Polecamy uwadze:

Jakie posiłki jeść w dalszym okresie?

Płynna dieta powinna być utrzymana przez około dwa, trzy dni po zabiegu. Z czasem menu będzie coraz bardziej urozmaicone. W kolejnych dniach warto stosować odpowiednie pokarmy, które są lekkostrawne. Poleca się np. delikatne buliony albo przetarte zupy (czyli takie klasyczne papki, jakie często są podawane małym dzieciom). Co jeszcze można spokojnie spożywać? Mleko oraz jogurty naturalne. Eksperci sugerują także posiadanie w swoich domowych lodówkach galaretek, czy pożywnych soków. Około tydzień po wykonaniu zabiegu można dodać do swojego menu nowe produkty. Chodzi np. o jajka, banany, chude sery twarogowe, czy rozmaite produkty zmiksowane (taka forma w żaden sposób nie podrażnia żołądka, co na początku terapii jest szczególnie istotne).

M-estetica medycyna estetyczna
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 21/lok U7
02-797 Warszawa
666404584
www.m-estetica.pl